Kontaktirajte nas

Kontakt
tel: 020/813-471

Marketing:
091/605-3980

e-mail: radio-m@du.t-com.hr

Marko Tabain i Nika Hrboka, sa svojim gostima iz Rumunjske, Turske, Makedonije i Litve, i mentor prof. Josip Cvitan bili su gosti u programu Radia M. Povod je bilo projekt Erasmus mobilnost unutar projekta The unifying power of arts, a tema mobilnosti kod nas je tradicionalni ples.

Posljednji dan mobilnosti učenici su pod budnim vodstvom svojih nastavnika i gospodina Maričića imali probe u dvorani osnovne škole. Nakon toga su u našoj školi podijeljeni certifikati uz pozdravne poruke svih koordinatora. U popodnevnim satima Velom Lukom su prošetali predstavnici svih zemalja zajedno sa Kumpanijom. Na pijaci Svetog Josipa učenici svih pet zemljama obučeni u narodne nošnje izveli su narodne plesove. Nakon toga u dvorištu Centra za kulturu učenici školskog benda održali su koncert i oduševili sve prisutne. Svi sudionici projekta su u jutarnjim satima posjetili etnografski muzej u Blatu Barilo. Nakon toga su krenuli prema gradu Korčuli gdje su prvo posjetili otočić Vrnik uz stručno vodstvo. Pogledali su jedan od najstarijih korčulanskih kamenoloma i staru školu. Nakon toga su prošetali gradom i razgledali kulturne znamenitosti grada. U Gradskoj vijećnici ih je dočekao gradonačelnik Korčule, pozdravio uz prigodni govor i odgovorio na sva postavljena pitanja. U večernjim satima svi sudionici su išli na izvedbu Moreške. Zbog loših vremenskih uvjeta izlet na Proizd je bio odgođen i umjesto toga učenici su bili podijeljeni u dvije radionice. Jedna radionica je bila u prirodi s nastavnikom Ivanom Tabainom gdje su učenici sudjelovali u različitim igrama, a druga radionica se odvijala u Ambalaži gdje su ostali učenici izrađivali zajednički mozaik. Obe radionice su uspješno odrađene uz puno veselja, a svi momenti su zabilježeni na fotografijama. Drugi dan mobilnosti u našoj školi održana je izložba fotografija iz svih zemalja. Glasalo se za najbolju fotografiju i pobjedu je odnijela Turska. Nakon toga se išlo u Centar za kulturu pogledali arheološku zbirku i aktualnu izložbu “Vodeni biseri Jadrana”. Zatim su koordinatori išli na radio “Val”, a učenici na radio “M” pričati o projektu. Nakon ručka se išlo Plavom stazom na Velu spilu gdje su svi sudionici projekta slušali predavanje dr. Dinka Radića. Nakon toga su posjetili lokalne OPG. Učenici su na kraju dana imali muzičke probe za završnu kulturnu večer.

Fotografija Općina Vela Luka.